- Reklama -vogue

8 kroků k vytvoření nejkrásnější skalky

Zakládání skalky je jednou z nejzábavnějších a nejkreativnějších forem...

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

Divoké květiny v zahradě: 7 nejlepších trendů, které vám přinesou radost

V poslední době se stala volná přirozená výsadba na...

Přinášíme vám 15 inspirací na vyvýšený záhony

Máte na dvoře nekvalitní půdu, málo místa nebo se...

10 nejjefektnějších rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Internetovým připojením disponuje 82 % našich domácností

Digitální gramotnost Slováků je každý rok na vzestupu. Jedním z důvodů je rostoucí podíl domácností s připojením na internet. Podle nejnovějších statistik Eurostatu je jich již více než 80 %.

I když v podílu domácností připojených k internetu za většinou členských států EU stále trochu zaostáváme, situace je rok od roku lepší. Podle zmíněných statistik Eurostatu bylo v loňském roce takových domácností na Slovensku opět o něco více. Dobrou zprávou je i postupné vyrovnávání rozdílů v jednotlivých částech země.

Loni využívalo internet 82% domácností
Nedávno zveřejněná čísla Eurostatu nepřinášejí pouze údaje o podílu domácností připojených k internetu za rok 2019. Zároveň poukazují na nárůst tohoto podílu ve srovnání s předchozími lety. Ten v posledních letech dokonce stoupal o několik procent ročně, výsledkem čehož je 82 procent slovenských bytů a domů s připojením na internet.

Nejvíce připojení je na západě Slovenska
Za rychle stoupajícím podílem připojených domácností už není jen západní Slovensko. To si sice s podílem 84 % stále drží vedení, ale rozdíly se postupně vymazávají. Na východě země bylo totiž loni připojeno již 83 % domácností. Celkový slovenský průměr na zmiňované úrovni 82% tak snižuje podíl připojení na středním Slovensku, kde jich bylo loni v přepočtu na domácnost nejméně.

Více připojení, vyšší digitální gramotnost
S rostoucím počtem připojení k internetu stoupá i digitální gramotnost. To potvrzuje řada ukazatelů vyplývajících ze statistik, například. podíl lidí využívajících internetbanking. Ten loni dosahoval 55%, což je zhruba trojnásobně více než před 10 lety. Podstatně vyšší je i podíl Slováků se základními počítačovými a internetovými dovednostmi, který se vyšplhal na skoro 70%.

- Reklama -pr článekpr článek