- Reklama -vogue

8 kroků k vytvoření nejkrásnější skalky

Zakládání skalky je jednou z nejzábavnějších a nejkreativnějších forem...

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

Divoké květiny v zahradě: 7 nejlepších trendů, které vám přinesou radost

V poslední době se stala volná přirozená výsadba na...

Přinášíme vám 15 inspirací na vyvýšený záhony

Máte na dvoře nekvalitní půdu, málo místa nebo se...

10 nejjefektnějších rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Japandi styl – nebo jak spojit Skandinávii s Japonskem

Zatímco spojování některých protipólů dopadne fiaskem, v jiných případech sklidí docela slušný úspěch. Podobné je to u interiérového stylu japandi, který vznikl fúzí dvou směrů přicházejících ze zcela jiných kultur, regionů a designérských oblastí.

Navzdory patrným rozdílům mezi designem v Japonsku a na severu Evropy existuje několik společných znaků, které umožňují jednotlivým stylům najít společnou řeč. Právě ty se staly základem vzniku nového směru, který je dalším z příkladů, jak kombinovat více prvků a vytvářet z nich neobvyklé designérské návrhy.

Typické prvky japondi stylu:
Minimalismus a prostornost – Co nejméně doplňků, žádné kýčové dekorace a důraz na zařízení, které šetří prostor. Právě to je základem minimalismu, na kterém si japonský styl vždy zakládal. Podobně je na tom i skandinávský design, který se opírá o prostornost a co nejlepší provzdušnění jednotlivých místností.

Důraz na přírodní materiály – Ani japonský, ani skandinávský styl se neobejde bez přírody, zejména bez přítomnosti dřeva. Japandi však využívá i jiných přírodních materiálů a do domácností vnáší teplou a hebkou kůži ze severu, kterou doplňuje hřejivý a nenáročný bambus z východu.

Ručně vyrobené doplňky – Kreativita je běžnou součástí japonských interiérů, čili o ručně vyrobené doplňky v nich nouze není. Skandinávci si zase zakládají na tradicích, k nimž patří i tvorba hand-made doplňků. Pro japandi styl jsou tak vlastnoručně zhotovené dekorace naprosto přirozené.

Které barvy japandi využívá
Pestrost a výrazné akcenty u tohoto stylu určitě nečekejte. Zatímco na chladném severu Evropy se nosí hlavně bílá, šedá a světle hnědá, Japonci si potrpí na zemitých, případně pastelových odstínech. Rozmanitost a snaha o excentrické pojetí vzhledu pokojů tak určitě nepřichází v úvahu.

Jaké vlastnosti japandi zdobí:

  • čistota
  • šetrnost
  • neutralita
  • prosvětlení

Styl, který nebude pro každého, ale určitě dokáže oslovit masy. Obzvláště v době, kdy roste poptávka po jednoduchosti, udržitelnosti a minimalismu. Právě pro interiéry, které se zařizují v takovém duchu, je japandi styl jako ušitý na míru.

- Reklama -pr článekpr článek