- Reklama -vogue

8 kroků k vytvoření nejkrásnější skalky

Zakládání skalky je jednou z nejzábavnějších a nejkreativnějších forem...

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

Divoké květiny v zahradě: 7 nejlepších trendů, které vám přinesou radost

V poslední době se stala volná přirozená výsadba na...

Přinášíme vám 15 inspirací na vyvýšený záhony

Máte na dvoře nekvalitní půdu, málo místa nebo se...

10 nejjefektnějších rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Koupě bytu z papíru – za a proti

V lokalitách s vysokou poptávkou po nemovitostech se možnosti výběru bytu někdy zúží jen na koupi z papíru. Ta je dnes běžnou a často výhodnou formou koupě navzdory několika rizikům, která se s ní pojí.

Zatímco někdo považuje koupi bytu z papíru za výnosnou investici, pro jiného může být tento krok nepřijatelným rizikem. Někdy však situace na realitním trhu nebo finanční poměry přinutí vsadit na tuto formu koupě i ty, kteří by se jí nejraději obloukem vyhnuli. V takovém případě zůstává jen zohlednit všechny pro i proti a zvážit, na co si dát při koupi pozor.

 • Nižší zaváděcí cena

Právě cena je hlavním lákadlem bytů z papíru. Jinak by se v lokalitách, které slabá nabídka volných nemovitostí netrápí, moc neprodávaly. Ceny jsou nižší hlavně v prvních týdnech po spuštění prodeje bytů. S blížícím se příchodem kolaudace následně rostou.

 • Čas na financování

Některé kupující láká i možnost koupit byt, jehož financování nemusí řešit hned. Developeři totiž při koupi bytů z papíru žádají pouze rezervační poplatek a zaplacení zálohy, která se zvykne pohybovat ve výši od 10 do 20%. Zbývající část kupní ceny se hradí až po předání bytu do užívání.

 • Hypotéka až po kolaudaci

Financování bytu z papíru nepřináší pouze plusy. Kupující sice mají čas na získání financí, ale nějaké peníze budou potřebovat už při složení zálohy. Jelikož banky neposkytují hypotéky na nedostavané nemovitosti, předem požadovanou částku si musí sehnat jinak.

 • Možnost najít byt na míru

Náročnější zákazníci narážejí na problém najít byt s vhodnou dispozicí nebo orientací. Právě v nabídce některého připravovaného, ​​resp. rozestavěného projektu se jim může podařit najít objekt splňující jejich nároky. Někteří developeři zároveň umožňují kupujícím částečně zasáhnout do návrhu rozestavěného bytu.

 • Možné zpoždění výstavby

Případné připomínky vůči původním návrhům ze strany kupujících sice nebývají jedinou příčinou prodlení výstavby, ale občas přispějí k jejímu prodloužení. Častějším důvodem je však nesprávný odhad developerů, kvůli kterému některé projekty zpožďují i ​​pár měsíců.

 • Riziko neukončení projektu

Zpoždění způsobuje problémy, neukončení projektu je hotovou pohromou. Výsledkem jsou soudní spory, komplikace s bydlením či nenaplněné nájemní smlouvy. Takových případů je však zatím minimum.

5 užitečných tipů ke koupi bytu z papíru na závěr:

 • vyhlédněte si projekt od ověřeného developera
 • kupujte co nejdříve, dokud se lepší byty neprodají
 • prověřte si plánovaný návrh bytu a jeho dispozici
 • pojistěte se proti prodlení penály v kupní smlouvě
 • nezapomeňte spojit koupi bytu s parkovacím místem
- Reklama -pr článekpr článek