- Reklama -vogue

8 kroků k vytvoření nejkrásnější skalky

Zakládání skalky je jednou z nejzábavnějších a nejkreativnějších forem...

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

Divoké květiny v zahradě: 7 nejlepších trendů, které vám přinesou radost

V poslední době se stala volná přirozená výsadba na...

Přinášíme vám 15 inspirací na vyvýšený záhony

Máte na dvoře nekvalitní půdu, málo místa nebo se...

10 nejjefektnějších rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Radiátory, které dobře topí a ještě lépe vypadají

Radiátory již není nutné skrývat za záclonu, právě naopak. Můžeme je hrdě vystavit na oči všem, kteří vstoupí do příjemně vyhřátého a zároveň stylově vypadajícího pokoje. Mnohé z dostupných modelů už totiž dávno neplní jen praktickou funkci.

Zatímco v minulosti měly radiátory od estetické funkce na míle daleko a využívaly se výhradně k vytápění, v současnosti se tento praktický pomocník stává designovým doplňkem, který má přispět ke krásnějšímu a pohodlnějšímu domovu. Na trhu je několik atraktivních kousků, které zlákají i náročné zákazníky, přičemž na výběr mají z různých tvarů a materiálů.

Nástěnné žebříky
Oblíbené jsou hned z několika důvodů. Šetří prostor, nezavazují a jsou schopny podávat vysoký výkon i přes malé rozměry. Nejen to nabízí nástěnné žebříkové radiátory, které lze zavěsit do kterékoli místnosti. Nejlépe se hodí do koupelny, kde lze využít například k sušení prověšených ručníků.

LED radiátory
Topný systém, který místnost nejen ohřívá, ale zároveň osvětluje. Přesně to přinášejí LED radiátory, které plní několik funkcí najednou. Ve většině případů se jedná o zrcadlové, resp. skleněné modely, které se instalují na boční stěny jednotlivých místností.

Hřející zrcadla
U zrcadlových radiátorů není nutné sázet pouze na modely s LED osvětlením. Klasické skleněné radiátory se zrcadlovým vzhledem bez takové technologické vymoženosti jsou totiž o něco levnější a praktičtější. Za zmínku stojí i pestřejší nabídka as ní spojená lepší dostupnost.

Retro radiátory
Retro design nepřináší žádný průlomový vzhled, spíše se zaměřuje na vyzvednutí klasiky, resp. designu minulé doby. V případě takových radiátorů se jedná o tradiční plechové nebo litinové modely, které ovšem mohou zdobit vybrané dekorativní motivy.

S potiskem
Mezi designovými radiátory jsou stále více oblíbené také modely se vzorovaným potiskem. Ty se dokonce stávají jedním z nejaktuálnějších trendů v této oblasti. Pro některé ale může být problémem jejich kýčový design. Tomu však lze předejít výběrem potisku na míru.

Elegantní design těchto radiátorů jde ruku v ruce s kvalitativními vlastnostmi. Při výrobě se důraz nepřikládá jen na vzhled, ale také jejich bezpečnost, úsporu prostoru či schopnost šetřit spotřebou tepla. Díky tomu jsou komplexním doplňkem do bytů, domů a kanceláří, který bude dobře topit a ještě lépe vypadat.

- Reklama -pr článekpr článek