- Reklama -vogue

8 kroků k vytvoření nejkrásnější skalky

Zakládání skalky je jednou z nejzábavnějších a nejkreativnějších forem...

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

Divoké květiny v zahradě: 7 nejlepších trendů, které vám přinesou radost

V poslední době se stala volná přirozená výsadba na...

Přinášíme vám 15 inspirací na vyvýšený záhony

Máte na dvoře nekvalitní půdu, málo místa nebo se...

10 nejjefektnějších rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Styl hygge nabízí návod na šťastnou domácnost

Je to jako feng šuej, ale na evropský způsob. Jeho využití má do interiérů vnést více optimismu a rovnováhy. Řeč je o stylu hygge, který zná návod na zařízení šťastné domácnosti. Jako by také ne, když jeho kolébkou je nejšťastnější země světa.

Hygge není vysloveně interiérovým stylem. Spíše se jedná o životní filozofii, která přináší efektivní tipy vedoucí k dosažení šťastnějšího života. Její principy se však rychle uchytily i při zařizování bydlení. Podle Dánů jako průkopníků tohoto stylu se právě interiér stává místem, kde šťastný život začíná.

Hygge sází na dobrý pocit z bydlení
Myšlence, že šťastný život se odvíjí od kvality bydlení a že hygge se nejlépe realizuje právě v domácnosti, podle průzkumů věří skoro 80 % Dánů. I proto si při zařizování bydlení pohrávají s konceptem, který mění jejich domov na oázu štěstí a klidu. Nepotřebují k tomu nic drahého ani honosného. Podstata tohoto stylu spočívá spíše ve spojení kreativity, čistoty a útulnosti, které přináší dobrý pocit z bydlení. A ten je v hygge klíčový.

Typické prvky hygge stylu:
Přírodní materiály – Útulné dřevo, elegantní kůže a hebké textilie z bavlny se vždy postarají o hřejivé teplo domova. Zároveň jsou šetrnější k životnímu prostředí, takže v domácnostech ve stylu hygge mají právem stabilní místo.

Minimalismus – Méně je někdy více. Minimalismus to v interiérovém designu potvrzuje neustále. V hygge stylu dokonce patří k hlavním znakům takto zařízených obydlí. Cílem je vsadit na minimum doplňků, vyhnout se kýči a dbát o dostatek prostoru i prosvětlení.

Čistota – pořádek, úhlednost, dokonalá čistota, i to jsou typické prvky bydlení ve stylu hygge. V domácnosti má mít každý doplněk své místo a důležitý je jeho upravený vzhled. Obzvlášť kvůli tomu, že takto zařízené příbytky dýchají skandinávským stylem, který často sází na bílé a světlobarevné doplňky.

Jaké doplňky hygge má v oblibě:

  • krb umístěný v pokoji, kde se setkává celá rodina
  • malé dřevěné stolky nahrazující konferenční stoly
  • strikované textilie s praktickým i estetickým užitkem
  • hand-made dekorace ozdobené lidovými motivy
  • proutěné koše využívané jako ozdoba i praktický doplněk
  • jednoduchý nábytek, který dokáže šetřit prostor

Nejen v severském duchu
Vzhledem k výše uvedeným prvkům sice můžeme hygge řadit k severskému stylu, ale principy tohoto směru lze efektivně využít i v jiných stylech. Dobrý pocit z bydlení dosažený spojením kreativity, čistoty a útulnosti může být směrodatný při zařizování kterékoli domácnosti, bez ohledu na její styl, barevné provedení nebo dispoziční řešení. Štěstí přece nedělá rozdíly a vstoupit může do každého příbytku. Možná právě díky hygge.

- Reklama -pr článekpr článek